Serwisy ×

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W OLSZTYNIE BANK ŻYWNOŚCI W OLSZTYNIE BEZPŁATNE SZKOŁY COSINUS CZTERY PORY ROKU FEDERACJA ORGANIZACJI SOCJALNYCH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO FUNDACJA OCHRONY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ BWA W OLSZTYNIE GMINA DĄBRÓWNO GMINA DYWITY GMINA GIETRZWAŁD GMINA JEZIORANY GMINA JONKOWO GMINA KURZĘTNIK GMINA PURDA GMINA ŚWIĄTKI GMINNY OŚRODEK KULTURY W PURDZIE INSTYTUT ROZRODU ZWIERZĄT I BADAŃ ŻYWNOŚCI PAN W OLSZTYNIE LASTLEVEL LGD BRAMA MAZURSKIEJ KRAINY MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLSZTYNIE MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W OLSZTYNIE MIEJSKI SZPITAL ZESPOLONY IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OLSZTYNIE MIEJSKI ZESPÓŁ PROFILAKTYKI I TERAPII UZALEŻNIEŃ W OLSZTYNIE OLSZTYN OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W OLSZTYNIE PRODUKT WARMIA MAZURY RADIO PLUS OLSZTYN 88, 1 FM SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ GRUŹLICY I CHORÓB PŁUC W OLSZTYNIE SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA POJEZIERZE STOWARZYSZENIE CIVITAS CHRISTIANA STOWARZYSZENIE WYJĄTKOWE SERCE SZKOŁA POLICEALNA IM. PROF. ZBIGNIEWA RELIGI W OLSZTYNIE TELEWIZJA KOPERNIK URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE WARMIŃSKO - MAZURSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH HUFCÓW PRACY W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA LEKARSKA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA ROLNICZA WARMIŃSKO-MAZURSKA IZBA RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO Z SIEDZIBĄ W OLSZTYNIE WARMIŃSKO-MAZURSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE WOJEWÓDZKI OŚRODEK RUCHU DROGOWEGO W OLSZTYNIE WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I EKONOMII TWP W OLSZTYNIE ZACHODNIOMAZURSKA LOKALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNEJ

Eko dla ciała i dla duszy

Smaczne, zdrowe produkty bez chemii. Świeże owoce i warzywa z ekologicznych upraw. Oprócz tego spotkania i rozmowy. Takie przedpołudnie można spędzić na Eko Targu w Jezioranach.

Letnie soboty w niewielkiej miejscowości na Warmii nie dość, że są ekologiczne, to na dodatek smaczne i społecznie aktywne. „To jest miejsce, gdzie spotykają się lokalni producenci, tacy autentyczni, z gminy Jeziorany, którzy sprzedają sery albo warzywka. Mamy tu reprezentacje kilku wsi, prawdziwych ekologicznych rolników, czyli taki rodzaj rolnictwa jaki chcielibyśmy promować jako miasteczko sieci Cittaslow” - wyjaśnia organizatorka Eko Targu Marcelina Mikułowska.

I rzeczywiście „slow life” można tu celebrować. Nie tylko kupując lub sprzedając zdrowe i pewne produkty. Tworzy się tu doskonała atmosfera do spotkania, rozmowy i bycia  ze sobą.  „Jest nas tutaj więcej i potrzebujemy takich społecznych kontaktów, by móc wymieniać się doświadczeniami, a chociażby spytać co słychać u Ciebie, jak Ci minął dzień” - mówi Magdalena Lefevre z Owczarni Lefevre w Kiersztanowie.

Bo w jeziorańskim EkoTargu nie chodzi tylko o zdrowie. Budowanie społecznego kapitału i wspólnoty może być podstawą mocnych więzi wśród mieszkańców – tych starych i tych nowych. Podobne inicjatywy pojawiają się też w innych małych miejscowościach regionu – lokalne targi odbywają się np. w Dywitach.